środa, 28 kwietnia 2021 05:51

Nie zaszczepisz się? Tyle zapłacisz za leczenie! Nowy pomysł na zachęcenie Polaków do przyjęcia szczepionki

Autor Mirosław Haładyj
Nie zaszczepisz się? Tyle zapłacisz za leczenie! Nowy pomysł na zachęcenie Polaków do przyjęcia szczepionki

Coraz więcej lekarzy uważa, że szczepienia przeciw koronawirusowi powinny być obowiązkowe.

Prowadzone sondaże pokazują, że Polacy wciąż są sceptycznie nastawieni do akcji szczepienia przeciw koronawirusowi. Coraz więcej lekarzy uważa, że przyjęcie preparatu powinno być obowiązkowe.

Doradczyni premiera, profesor Anna Piekarska postuluje, aby niezaszczepione z własnej woli osoby ponosiły koszty hospitalizacji związanej z ewentualnym zakażeniem Covid-19. Zdaniem członkini Rady Medycznej, w przypadku gdy szczepionka będzie dostępna dla ogółu obywateli, osoby uchylające się od szczepień powinny same płacić za leczenie.

Profesor Anna Piekarska, która wspiera premiera Morawieckiego w podejmowaniu decyzji dotyczących epidemii koronawirusa, uważa również, że zniesienie obostrzeń nastąpiło zbyt szybko.

Jaki jest koszt leczenia koronawirusa w szpitalu?

Jak informuje "Dziennik Łódzki", za jedną dobę pobytu chorego w szpitalu na terenie hali Expo Łódź NFZ płaci 1026, 40 zł. Jeśli pacjent wymaga respiratora i opieki intensywnej terapii, koszt wynosi już 4321,14 zł. Gdy hospitalizacja wydłuża się do 3 tygodni, z czego 10 dni organizm jest wspierany maszynami ułatwiającymi oddychanie, wówczas NFZ płaci 53 tys. zł. Kolejne koszty generują ewentualne powikłania i rehabilitacja po przebytej chorobie.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: kosro24.pl, "Dziennik Łódzki"
Fot.: Photo by Mufid Majnun on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje