czwartek, 20 stycznia 2022 15:38

Nie żyje ks. Waldemar Sosnowski. Duchowny miał 52-lata

Autor Katarzyna Jamróz
Nie żyje ks. Waldemar Sosnowski. Duchowny miał 52-lata

Dzisiaj (20 stycznia) zmarł ks. Waldemar Sosnowski. Duszpasterz w parafii Żabno i diecezjalny koordynator Grup Odnowy w Duchu Świętym. Był kapelanem galicyjskich motocyklistów.

– Msza święta pożegnalna odbędzie się w kościele parafialnym parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie w sobotę (22 stycznia) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie w sobotę (22 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

– czytamy na profilu Parafii św. Mikołaja w Bochni.

Ks. Waldemar Sosnowski urodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach. Pochodził z Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Technikum Budowlane ukończył w 1991 roku. Trzy lata później, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne. 27 maja 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk tarnowskiego biskupa Wiktora Skworca.

Posługę wikariusza pełnił w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.

Pełnił również obowiązki diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że zmarł śp. Ks. mgr lic. Waldemar Sosnowski – duszpasterz w parafii Żabno,...

Opublikowany przez Parafia św. Mikołaja w Bochni Czwartek, 20 stycznia 2022

Inf./Fot: Parafia Św. Mikołaja w Bochni / Facebook

Tarnów - najnowsze informacje