sobota, 28 sierpnia 2021 08:06

Nie żyje pochodzący z Grybowa o. Bernard Radzik. Zginął tragicznie na Białorusi

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje pochodzący z Grybowa o. Bernard Radzik. Zginął tragicznie na Białorusi

Nie żyje o. Bernard Radzik, proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Miadziole. Pochodzący z Grybowa kapłan, od 1990 roku posługiwał w Białorusi, w parafiach: Gudogaj, Dajlidki, Soły, Gradowszczyzna, Brześć, Narocz i w Miadzioł. Miał 57 lat.

Do tragedii doszło na jeziorze Rudakowo w pobliży wsi Wołoczek, niedaleko Miadzioła. - Wiem, że tego dnia, 25 sierpnia, poszedł nad jezioro i poprosił drugiego księdza, aby po jakimś czasie go odebrał. Kiedy ten przybył na miejsce, na brzegu znalazł tylko rzeczy swojego towarzysza - powiedział portalowi kraj.by Dmitrij Dambel, szef pogotowia ratunkowego w Miadziole.

O. Bernard Radzik był proboszczem parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Miadziole. Miał 57 lat życia - 37 lat profesji zakonnej i 31 lat kapłaństwa. Urodził się 21 lutego 1964 roku w Grybowie, w diecezji tarnowskiej. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 24 maja 1990 roku w Krakowie, posługiwał aż do swojej śmierci w Białorusi w następujących parafiach: Gudogaj, Dajlidki, Soły, Gradowszczyzna, Brześć, Narocz i w Miadzioł.

"Dnia 25 sierpnia 2021 roku, zginął tragicznie w Miadziole na Białorusi nasz współbrat O. Bernard od Niepokalanego Serca Maryi. Uroczystości pogrzebowe ś. p. O. Bernarda Radzika będą miały następujący przebieg:

BIAŁORUŚ:

W poniedziałek, 30 sierpnia, o godz. 20.00 Msza święta dekanalna w kościele św. Andrzeja Apostoła w Naroczy; wtorek, 31 sierpnia, o godz. 9.00 nabożeństwo pożegnalne w kościele św. Andrzeja Apostoła w Naroczy, a o godz. 12.00 Msza święta pogrzebowa w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Miadziole.

Transport trumny z ciałem ś.p. O. Bernarda z Białorusi do Polski.

POLSKA:

Uroczystości pogrzebowe w Krakowie, 3 września, w kościele Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00, a o godz. 12.30 nastąpi odprowadzenie na miejsce spoczynku na Cmentarzu Rakowickim.

Módlmy się za naszego Zmarłego Współbrata Bernarda!" – czytamy w komunikacie Karmelitów Bosych.

fot. Facebook/Karmelici Bosi

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje