wtorek, 12 października 2021 09:07

Nie żyje o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Zasłabł w trakcie mszy

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje o. Krzysztof Pietruszkiewicz. Zasłabł w trakcie mszy

Nie żyje o. Krzysztof Pietruszkiewicz, jezuita, były wikariusz parafii Ducha Św. w Nowym Sączu. Kapłan zasłabł podczas mszy św., którą odprawiał w Łodzi. Zmarł po kilku dniach w szpitalu.

- Przekazujemy Wam smutną informację, zmarł o. Krzysztof Pietruszkiewicz SJ, były wikariusz naszej parafii, a przede wszystkim dla wielu z nas serdeczny Przyjaciel. Polecajmy śp. Ojca Krzysztofa dobremu i miłosiernemu Bogu – poinformowali w mediach społecznościowych Jezuici z Nowego Sącza.

Wikary miał 43 lata. 27 września 2021 r., zasłabł w trakcie Eucharystii, którą odprawiał na spotkaniu z łódzką wspólnotą Mocni w Duchu. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł skomplikowaną operację układu krążenia. Zmarł w Łodzi 8 października 2021 r.

Ojciec Krzysztof Pietruszkiewicz pochodził z Głogowa. Jezuitą został w 1998 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 2009 roku. W 2014 roku skierowany został do Nowego Sącza, gdzie pełnił posługę przy ul. Skargi. Tam do 2019 pracował jako wikariusz, katecheta oraz kapelan szkolny w Jezuickim Centrum Edukacyjnym.rozpoczął posługę w Nowym Sączu przy ul. Skargi. Był wikariuszem, katechetą oraz kapelanem szkolnym w Jezuickim Centrum Edukacyjnym do 2019 roku. Po trzeciej probacji, w 2020 r., podjął posługę w Bytomiu jako Wikariusz i katecheta.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 16 października, o 15.30 w jezuickim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu przy ul. Pułaskiego 9. Pochówek nastąpi na cmentarzu Mater Dolorosa.

inf./fot. Towarzystwo Jezusowe w Polsce

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje