niedziela, 2 kwietnia 2023 06:45

Nieoficjalnie: Zmarły prokurator zostawił list, w którym napisał o motywach swojej decyzji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nieoficjalnie: Zmarły prokurator zostawił list, w którym napisał o motywach swojej decyzji

W czwartek (30 marca) w jednym z sądeckich bloków znaleziono zwłoki jednego z prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Jak nieoficjalnie informują lokalne media, mężczyzna popełnił samobójstwo. W tej sprawie w piątek (31 marca) Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu wydała oświadczenie.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez RMF FM, zmarły prokurator miał "być wnikliwie kontrolowany przez przełożonych", a wizytator "miał zastrzeżenia dotyczące efektów jego pracy". Z przekazanych przez RMF FM wiadomości wynika, że przed tragedią prokurator Paweł M. spotkał się z przełożonym i wizytatorem. Nieoficjalnie wiadomo, że zmarły prokurator zostawił list, w którym poinformował o motywach swojej decyzji.

To było samobójstwo?

Według nieoficjalnych informacji opublikowanych przez portal Sądeczanin, prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu popełnił samobójstwo w jednym z bloków przy ul. Barskiej. W czwartek mężczyznę ze sznurem na szyi mieli znaleźć sąsiedzi.

Oświadczenie prokuratury

Na stronie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu pojawił się komunikat potwierdzający, że znaleziony w czwartek (30 marca) mężczyzna to prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu:

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie nagłej śmierci prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, którego zwłoki ujawniono w dniu 30 marca 2023 roku w miejscu jego zamieszkania.
W przedmiotowej sprawie prowadzone są intensywne czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.
Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania przygotowawczego kolejne informacje w tej sprawie zostaną przekazane w późniejszym czasie.

Czytaj również:

Tragedia w Nowym Sączu. To był prokurator?
W czwartek ok. 10:00 w jednym z mieszkań przy ulicy Barskiej znaleziono powieszone ciało. Jak donosi Sądeczanin, zmarłym może być prokurator. Według relacji mieszkańców bloku przy ulicy Barskiej w czwartek w jednym z mieszkań znaleziono powieszone ciało prokuratora. Czekamy na komentarz prokuratur…
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka