środa, 10 marca 2021 10:32

Niepołomice i Kłaj zapraszają na kiermasze wielkanocne

Autor Marzena Gitler
Niepołomice i Kłaj zapraszają na kiermasze wielkanocne

Pomimo pandemii zaplanowano tradycyjne kiermasze wielkanocne z rękodziełem i regionalnymi przysmakami. Odbędą się na rynku w Niepołomicach oraz przy Delikatesach Centrum i kościele parafialnym w Kłaju. Kiedy się odbędą? Jak można się na nie zgłosić?

Tradycyjnie na rynku

Jarmark na rynku w Niepołomicach odbędzie się 28 marca 2021, w Niedzielę Palmową. Ograniczony będzie tylko do stoisk handlowych. Z uwagi na trwającą pandemię, zrezygnowano z tradycyjnych występów i pokazów na scenie. Na straganach znajdą się ozdoby do przybrania wielkanocnego stołu oraz inne artykuły związane z tradycją świąt wielkanocnych.

Liczba wystawców będzie ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu wystawcy zadecyduje kolejność zgłoszeń. Jak informuje miasto, w pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia od mieszkańców gminy Niepołomice.

Wystawcy mogą się zgłaszać pisząc na adres: promocja@niepolomice.eu w terminie do 15 marca 2021.

Organizatorzy informują, że wydarzanie zostanie odwołane, w przypadku wprowadzenia przez rząd obostrzeń, które uniemożliwią przeprowadzenie Targów.

Szkolna inicjatywa

Na kiermasz wielkanocny zaprasza też Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kłaju. Kiermasz odbędzie się:

  • 20 marca 2021 – przy Delikatesach Centrum w Kłaju, godzina: 8:00 -12:00.
  • 21 marca 2021 – przy Kościele Parafialnym w Kłaju, godzina 8:00 – 13:00.
  • 28 marca 2021 – przy Kościele Parafialnym w Kłaju, godzina 8:00 – 13:00.

Na stoisku przygotowanym przez rodziców znajdą się: rękodzieło, lasy w słoiku, stroiki wielkanocne, ciasta i ciasteczka.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje