sobota, 9 grudnia 2023 05:00

Niezwykła zabawa ze św. Mikołajem na limanowskim basenie. Przybysz z Bieguna Północnego tańczył wraz z dziećmi

Autor Patryk Trzaska
Niezwykła zabawa ze św. Mikołajem na limanowskim basenie. Przybysz z Bieguna Północnego tańczył wraz z dziećmi

Mikołajkowa zabawa na Pływalni Limanowskiej to już tradycja i nie inacej było w tym roku. Spotkanie z wyjątkowym gościem oraz liczne atrakcje przyciągnęły dzieci i ich rodziców. Mikołajowi towarzyszyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Dyrektor Pływalni Dawid Jasica.

Przez kilka godzin na limanowskiej pływalni rozbrzmiewały dyskotekowe rytmy świątecznych piosenek, radosny śmiech i okrzyki najmłodszych. Nastój świąteczny budowały liczne światła laserowe oraz ufundowane przez powiat limanowski bransoletki fluorescencyjne, piłki plażowe i kolorowe balony. Dodatkowo pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie nakładali dzieciom wodne tatuaże, a z balonów potrafili wyczarować mnóstwo zwierzątek i kwiatów.

Kiedy zabrzmiał dźwięk dzwoneczka, wszystkie dzieci wiedziały, że przyjechał ten, na którego wszyscy czekali – św. Mikołaj. Zgodnie ze zwyczajem rozdawał on słodycze, soczki i upominki.

Miał on jednak swoich pomocników, ponieważ w tej pracy wspierał go sumiennie starosta limanowski Mieczysław Uryga, który zadbał, żeby żadne z dzieci nie zostało pominięte. Potem Mikołaj chętnie pozował do zdjęć w ramce fotograficznej pływalni.

Równocześnie na małym basenie prowadzone były animacje w wodzie. Szalone układy taneczne aqua zumby wymyślała Ewa Janisz. Nawet sam Mikołaj uległ tej wspaniałej atmosferze i przyłączył się do tańca.

inf./fot. Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka