poniedziałek, 11 października 2021 09:01

Nocne pożary na Sądecczyźnie. Strażacy mieli pełne ręce pracy

Autor Aleksandra Tokarz
Nocne pożary na Sądecczyźnie. Strażacy mieli pełne ręce pracy

Sądeccy strażacy mieli w miniony weekend pełne ręce pracy. Sobotę rozpoczęli od gaszenia nocnych pożarów.

9 października, tuż po godzinie 2 w nocy strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zostali zadysponowani do Nowego Sącza, na ulicę Armii Krajowej. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się dwa pojemniki na śmieci znajdujące się w wiacie śmietnikowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na ognisko pożaru. Wyciągnięto spalone pojemniki z wiaty. Przegrzebano oraz dokładnie przelano pogorzelisko. Działania gaśnicze trwały pół godziny - relacjonują.

Do kolejnego pożaru, który powstał w Cieniawie zadysponowani zostali o godzinie 3.30. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliła się część stropu w okolicach przewodu kominowego drewnianego budynku mieszkalnego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie w energię elektryczną. - Podano prądu wody na ognisko pożaru. Otwarto okna w celu przewietrzenia budynku. Sprawdzono kamerą termowizyjną pomieszczenia budynku – tłumaczą.

Po ugaszeniu pożaru na miejscu pozostała OSP Cieniawa w celu pomocy właścicielowi w uporządkowaniu budynku po pożarze. Działania ratowniczo-gaśnicze w tym przypadku trwały ponad dwie i pół godziny.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje