czwartek, 30 września 2021 09:11

Nowe Żukowice. Samochód dostawczy wbił się w autobus. W środku były dzieci [ZDJĘCIA]

Autor Aleksandra Tokarz
Nowe Żukowice. Samochód dostawczy wbił się w autobus. W środku były dzieci [ZDJĘCIA]

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiejszego poranka na drodze wojewódzkiej nr 984 w Nowych Żukowicach. Samochód osobowy uderzył tam w autobus, którym przewożone były dzieci. Na szczęście skończyło się jedynie na mandacie.

Kierowca busa przewoził piątkę dzieci. - Chciał przejechać przez drogę wojewódzką nr 984 w Nowych Żukowicach. Wbijał się w tę drogę i nie zachował się zgodnie ze znakami, które tam obowiązują, czyli dokładnie ze znakiem STOP. Wjechał na drogę wojewódzką 984 i akurat w tym momencie podróż w kierunku Lisiej Góry kontynuował kierowca samochodu dostawczego, który wbił się w prawą stronę autobusu. Autobus został przesunięty na lewą stronę, na samochód, który również oczekiwał na włączenie się do ruchu na drodze wojewódzkiej z przeciwnej strony skrzyżowania. Samochód osobowy został zepchnięty przez busa na pobocze. Ostatecznie w tym zdarzeniu drogowym wzięły więc udział trzy pojazdy - relacjonuje w rozmowie z redakcją Głos24 asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na miejscu pojawili się strażacy i ratownicy medyczni. Wszystkie dzieci, które podróżowały autobusem zostały przebadane przez przybyłych na miejsce ratowników. Ci osądzili, iż dzieciom, na szczęście, nic się nie stało. Trafiły pod opiekę rodziców.

Kierowca busa został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 złotych za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Samochody zostały przestawione na bok, by można było udrożnić ruch na drodze. Przez chwilę jezdnia była bowiem całkowicie zablokowana. Teraz nie ma już problemów z przejazdem w tym miejscu.

Tarnów - najnowsze informacje