czwartek, 2 lutego 2023 15:16

Nowy Sącz. 40-latek bezkarnie kradł na terenie miasta. Może trafić do więzienia nawet na 10 lat

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz. 40-latek bezkarnie kradł na terenie miasta. Może trafić do więzienia nawet na 10 lat

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się licznych kradzieży sklepowych oraz kradzieży z włamaniem. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Mężczyzna kradł głównie w drogeriach zlokalizowanych w galeriach handlowych na terenie Nowego Sącza. Wykorzystując nieuwagę obsługi sklepów, zabierał z półki upatrzone towary, po czym wychodził, nie płacąc za nie. Działając w ten sposób od 4 do 13 stycznia złodziej ukradł 27 opakowań markowych perfum.

Ponadto policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu pracujący nad tą sprawą, udowodnili mu kradzież 3 butelek drogiego alkoholu, a także kradzież z włamaniem do szafki ubraniowej w jednej z sądeckich firm, której dopuścił się 20 stycznia. Mężczyzna zabrał wówczas złotą obrączkę i gotówkę.

Swoją przestępczą działalnością 40-latek spowodował straty w wysokości ponad 8 tysięcy złotych, jednak policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał liczne zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi od roku do 10 lat więzienia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka