piątek, 9 października 2020 10:54

Nowy Sącz: Koronawirus w I LO! Cała szkoła będzie uczyć się zdalnie

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Koronawirus w I LO! Cała szkoła będzie uczyć się zdalnie

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Zakażonych jest także 3 nauczycieli. Cała szkoła od 12 października będzie uczyć się zdalnie.

Obecnie naukę w trybie zdalnym realizują 4 klasy I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Wczoraj i dzisiaj dyrekcja placówki otrzymała informację o kolejnych dwóch uczniach, którzy są zakażeni koronawirusem.

Obecność wirusa COVID-19 potwierdzono także u 3 pracowników pedagogicznych. Znaczna grupa nauczycieli (30%) przebywa na zwolnieniach chorobowych.  

-W tej sytuacji coraz trudniejszym staje się zapewnienie ciągłości procesu nauczania we wszystkich klasach, dlatego po konsultacji z dyrekcją szkoły oraz dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podjęliśmy decyzję o zmianie trybu nauczania dla całej szkoły na zdalny, w okresie najbliższych dwóch tygodni, tj. od 12 do 23 października - informuje prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

Zorganizowanie nauki w sposób zdalny spowoduje, że w obecnej sytuacji wszyscy uczniowie będą mieli zapewniony udział w lekcjach.

-Po dwóch tygodniach szkoła będzie mogła wrócić do pracy w normalnym, stacjonarnym trybie - zauważa prezydent Handzel.

fot. Facebook/I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje