wtorek, 24 listopada 2020 12:08

Nowy Sącz: Mężczyzna, który biegał z maczetą w centrum miasta usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Mężczyzna, który biegał z maczetą w centrum miasta usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

Mężczyzna, który biegał z maczetą po centrum Nowego Sącza, jednocześnie grożąc swojemu sąsiadowi trafił już do aresztu. Policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy i przedstawili 41-latkowi zarzuty, a sąd, po wniosku prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na wyrok poczeka już zatem za kratami.

Zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna biega z maczetą po ulicy Jagiellońskiej, policjanci otrzymali w czwartek, 19 listopada, przed godziną 18.00. Oficer Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrole Policji. Funkcjonariusze bardzo szybko pojawili się na miejscu i przy ulicy Jagiellońskiej zatrzymali 41-latka. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna biegł z maczetą za swoim sąsiadem, jednocześnie wykrzykując groźby pod jego adresem. W związku ze zdarzeniem nikt nie poniósł obrażeń.

Nowy Sącz: W centrum miasta biegał z maczetą! Komu groził?
Wczoraj, tuż przed godziną 18 policjanci otrzymali zgłoszenie, według którego po centrum miasta biega mężczyzna z maczetą. Jego celem był sąsiad. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na ulicę Jagiellońską [/informacje/nowy-sacz] patrole policji. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, szybko…

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu gróźb karalnych. Za takie przestępstwo grozi do dwóch lat więzienia, jednak z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy (był już karany za podobne przestępstwa) grozi mu wyższy wymiar kary.

Następnie Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją mężczyzna trafił już do aresztu na 2 miesiące, gdzie poczeka na wyrok.

inf. KMP Nowy Sącz, fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje