czwartek, 14 stycznia 2021 13:47

Nowy Sącz: Policjanci średnio co 7 minut zatrzymywali kierowcę jadącego za szybko

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Policjanci średnio co 7 minut zatrzymywali kierowcę jadącego za szybko

Policjanci sądeckiej drogówki w poniedziałek, 11 stycznia, na terenie miasta i powiatu prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ta cykliczna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

W ramach działań „Prędkość” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy przeprowadzili 117 kontroli pojazdów. 105 kierowców jechało swoimi samochodami z nadmierną prędkością, a czterem z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był kierowca, który pędził 131 km/h, czyli aż o 81 km/h za szybko!

Nowy Sącz: Kradli puszki z datkami. Nie pozostaną bezkarni
Dwóch młodych mężczyzn okradało sądeckie sklepy z puszek, do których klienci wrzucali datki dla jednej z fundacji. Złodzieje zostali szybko ustaleni i zatrzymani przez policjantów. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a młodszy z nich odpowie również za liczne uszkodzenia mienia, których do…

- Trzeba pamiętać, że przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości od 400 do 500 złotych oraz 10 punktów karnych. Ponadto kierującemu zostają zatrzymane uprawnienia na 3 miesiące. Jeżeli mimo zakazu kierowca nadal będzie prowadził, to okres ten wydłuża się do 6 miesięcy, natomiast, gdy w wydłużonym czasie zatrzymania prawa jazdy, złamie wydaną decyzję administracyjną, zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (a dodatkowo odpowie za przestępstwo z art. 180 a kk, za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat) - tłumaczy Aneta Izworska z sądeckiej policji.

Podczas prowadzonych działań, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci nałożyli na kierujących 88 mandatów (w tym na 9 kierowców samochodów ciężarowych) i skierowali do sądu jeden wniosek o ukaranie. Trzem kierowcom funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje