środa, 7 października 2020 12:57

Nowy Sącz: Śmiertelny wypadek na ul. Tarnowskiej. Zginął pieszy

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Śmiertelny wypadek na ul. Tarnowskiej. Zginął pieszy

Na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu doszło dziś do tragicznego wypadku. Samochód osobowy potrącił pieszego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Dzisiaj, 7 października, około godziny 4 na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, jadąc w kierunku Wielogłów, na przejściu dla pieszych potrącił 58-letniego mieszkańca gminy Chełmiec.

Mężczyzna został odrzucony na przeciwległy pas jezdni i wpadł pod nadjeżdżający samochód dostawczy marki Mercedes-Benz. Poniósł śmierć na miejscu.

Kierowcy  uczestniczący w zdarzeniu zostali zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj byli trzeźwi. Dodatkowo w szpitalu została od nich pobrana krew do dalszych badań, a funkcjonariusze zatrzymali im uprawnienia do kierowania pojazdami.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, pracował technik kryminalistyki i policjanci grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny ciała, pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację  fotograficzną.

Nadal trwają czynności w tej sprawie, a dokładna przyczyna wypadku będzie znana po zakończeniu postępowania. Decyzją prokuratora ciało 58-latka zabezpieczono do dalszych badań.

inf. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje