niedziela, 31 października 2021 11:20

„Obostrzenia nie są przestrzegane tak, jak wcześniej”. Sądeccy policjanci interweniują

Autor Aleksandra Tokarz
„Obostrzenia nie są przestrzegane tak, jak wcześniej”. Sądeccy policjanci interweniują

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii sądeccy policjanci prowadzą intensywne działania, stale apelując o stosowanie się do aktualnych zasad sanitarnych. Sprawdzają osoby objęte kwarantanną i kontrolują przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów.

- W ostatnim czasie, nie tylko w naszym regionie, można zaobserwować negatywne zjawisko - wprowadzone obostrzenia nie są przestrzegane w takim stopniu, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu. W związku z tym, że zakażonych ciągle przybywa, sądeccy policjanci każdego dnia patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne oraz środki transportu publicznego, sprawdzając czy przepisy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców są respektowane - tłumaczy Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze przypominają, że nadal mamy obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, tj. środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach czy urzędach. Warto również pamiętać o prawidłowym używaniu maseczki ochronnej, ponieważ noszona na brodzie nie spełnia swojego zadania - ma zasłaniać usta i nos!

- Ponadto każdego dnia policjanci sprawdzają osoby objęte izolacją i kwarantanną domową. Wszystkie takie osoby mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Za złamanie zasad kwarantanny inspektor sanitarny może nałożyć karę do 30 tys. złotych, a dodatkowo wobec tych osób policjanci prowadzą postępowania w sprawach o wykroczenie - dodaje Aneta Izworska. Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie (będąca w izolacji domowej) oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, musi liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie przestępstwa.

Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy.

koronawirus najnowsze informacje

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje