piątek, 8 stycznia 2021 12:32

Obostrzenia zostaną przedłużone? To możliwe!

Autor Aleksandra Tokarz
Obostrzenia zostaną przedłużone? To możliwe!

Restrykcje, które zostały nałożone na Polaków z powodu koronawirusa, zostaną przedłużone – informuje Polsat News. Są to jednak informacje nieoficjalne. Dziś wydana przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ma zostać rekomendacja w sprawie ewentualnego powrotu do szkół dzieci klas I-III.

Piotr Müller w Polsat News zapewnił, że "nie można wykluczyć, że obostrzenia zostaną przedłużone po 17 stycznia".

Jak przekazał rzecznik rządu, dziś należy spodziewać się rekomendacji w sprawie powrotu do szkół uczniów klas I-III. Najpóźniej w poniedziałek ogłoszona ma zostać decyzja w kwestii szkolnictwa. Według Müllera najbardziej prawdopodobnym wariantem jest utrzymanie obowiązujących w kraju od połowy grudnia obostrzeń związanych z pandemią.

- Dzisiaj myślę, że w większości rekomendacje już będą. Czy będzie dziś ogłoszona decyzja, czy najpóźniej w poniedziałek, to o tym poinformujemy dziś. Natomiast najpóźniej w poniedziałek cały aspekt szkolnictwa na pewno zostanie przekazany - powiedział rzecznik rządu.

WHO informuje o „alarmującej sytuacji” i apeluje
Nowe szczepy koronawirusa, które zostały niedawno odkryte, doprowadziły do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń. Europejskie Biuro Światowej Organizacji Zdrowia informuje, że, aby poradzić sobie z „alarmującą sytuacją”, konieczne są bardziej intensywne działania. Hans Kluge, Dyrektor Regionalny na Eur…

Czy ostateczna decyzja w tej sprawie może zależeć od sytuacji w poszczególnych regionach? Niekoniecznie. - W tej chwili, jeśli chodzi o obostrzenia, bazujemy i wprowadzamy je na poziomie całego kraju w sposób jednolity, ponieważ w tej chwili ogniska zachorowań są rozproszone po całym kraju – powiedział rzecznik rządu.

Według niego nie ma w tym momencie optymistycznych wizji, jeżeli chodzi o rekomendacje odnośnie obowiązujących obostrzeń.

- W związku z tym najbardziej prawdopodobnym wariantem jest, mimo wszystko, utrzymanie aktualnych obostrzeń, ewentualnie z jakimiś niewielkimi modyfikacjami. Czyli przedłużenie tego etapu odpowiedzialności, który dokładnie był wprowadzony w grudniu – powiedział.

Czy obowiązujące obostrzenia mogą zostać zmodyfikowane? Według niego "mało prawdopodobny" jest wariant zmiany skali obostrzeń z ogólnopolskiego na regionalny. - Dopiero przy globalnym zmniejszeniu liczby zachorowań w przyszłości regionalizacja jest brana pod uwagę - zaznaczył.

inf. Polsat News, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje