piątek, 19 kwietnia 2024 08:33

Od poniedziałku poważne zmiany w ruchu na ulicy Wielickiej

Autor Katarzyna Domagała
Od poniedziałku poważne zmiany w ruchu na ulicy Wielickiej

22 kwietnia w poniedziałek rozpocznie się przebudowa fragmentu ulicy Wielickiej. Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Wlotowej do ul. Facimiech. Prace spowodują poważne zmiany w organizacji ruchu.

Prace obejmą m.in. przebudowę zatoki autobusowej, budowę nowego pasa ruchu, rozbudowę chodnika i ścieżki rowerowej, budowę kanału technologicznego, a także budowę kanalizacji deszczowej - czytamy na stronie Miasta Krakowa.

Podczas pierwszego etapu prac ul. Wielicka, na fragmencie od ul. Wlotowej do budynku nr 249 (początek pasa do prawoskrętu) zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu, pojawi się ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przystanek "Wlotowa" 03 przeniesiony zostanie w tymczasową lokalizację tj. przed skrzyżowaniem ul. Wielickiej z Wlotową.

W piątek nastąpi kolejny etap prac i zmiany w ruchu.

Konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie obszaru robót (na wysokości ogródków działkowych PKP Prokocim) – każdy z trzech pasów zostanie zwężony, a w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 5.00 - czytamy w informacji.

Zgodnie z zapowiedziami roboty mają potrwać do końca wakacji.

Fot.: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka