wtorek, 19 marca 2024 12:07

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Wieliczce

Autor Artykuł sponsorowany
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Wieliczce

W sobotę (2 marca) odbył się w Wieliczce odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" -Koordynatorem eliminacji gminnych turnieju, który odbył się w Wielickiej Mediatece, był Tadeusz Luraniec, zajmujący się Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi w Mieście i Gminie Wieliczka.

Zwycięzcami w kategorii Szkoły Podstawowe w klasach 1-4 zostali: Marcel Dusza z OSP Grajów (1 miejsce), Amelia Janiszewska z OSP Grajów (2 miejsce) oraz Kacper Kapcia z OSP Wieliczka (3 miejsce).

Z kolei w przypadku roczników starszych (klasy 5-8) najlepszy okazał się Wojciech Płaneta z OSP Byszyce. Tuż za nim znaleźli się Wiktor Flak z OSP Grajów (2 miejsce) oraz Barbara Antoniewska z OSP w Wieliczce (3 miejsce).

W rywalizacji młodzieży ze szkół ponadpodstawowych na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Ptak z OSP Raciborsko. Na drugim miejscu uplasował się Błażej Luraniec z OSP Zabawa, a podium uzupełniła Emilia Sacha z OSP Chorągwica.

Nagrody zwycięzcom wręczyli : Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Artur Kozioł, komendant PSP w Wieliczce Leszek Kasiński oraz Władysław Kucharski Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka