czwartek, 9 stycznia 2020 11:25

Rabował mieszkania w całym Krakowie. Okradł też zakład pogrzebowy

Autor Katarzyna Domagała
Rabował mieszkania w całym Krakowie. Okradł też zakład pogrzebowy

Mieszkaniec Niepołomic tylko w listopadzie i grudniu okradł szereg krakowskich mieszkań. Pokusił się też o napad na zakład pogrzebowy. By dostać się do lokali, uprzednio wyważał okna lub drzwi. W końcu znalazł się w rękach policji

Mowa o 41-letnim włamywaczu, który - według informacji krakowskiej policji - z mieszkań rabował laptopy, tablety, konsole do gier, biżuterię oraz gotówkę. Co więcej, napadł na zakład pogrzebowy, z którego zrabował siedem tys. zł.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie wpadli na trop włamywacza i ustalili jego tożsamość oraz miejsce zamieszkania. 2 stycznia mężczyzna został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie gminy Niepołomice. Okazało się, że w chwili ujęcia 41-latek posiadał przy sobie nieznaczne ilości amfetaminy. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz do tego, że skradzione przedmioty sprzedał, a uzyskaną ze sprzedaży gotówkę wydał. Straty, jakie spowodował wyceniono na kwotę prawie 28 tys. złotych.

Podejrzany odpowie za posiadanie amfetaminy, kradzież i kradzież z włamaniem. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności - z uwagi na to że działa w warunkach recydywy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód decyzją sądu sprawca został tymczasowo aresztowany.

Info: KWP Kraków

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje