wtorek, 12 października 2021 15:15

Olkusz: Jest opóźnienie w remoncie wiaduktów

Autor Tomasz Stępień
Olkusz: Jest opóźnienie w remoncie wiaduktów

Nie uda się dotrzymać terminów remontu wiaduktów nad torami kolejowymi w Olkuszu.

Pod koniec czerwca rozpoczął się remont wiaduktów nad torami kolejowymi w Olkuszu. Obiekty były w kiepskim stanie i ich dalsze użytkowanie, byłoby niebezpieczne. Dlatego GDDKiA zdecydowało się na prace remontowe. Na połowę października zaplanowano termin przywrócenia ruchu na obu wiaduktach, ale już wiadomo, że nie uda się dotrzymać teminu. – Przesunięcie tego terminu wynika z opóźnienia dostawy dylatacji modułowej, której montaż jest konieczny do przełożenie ruchu – tłumaczy Iwona Mikrut z GDDKiA.

Kiedy zatem będziemy mogli przejechać wiaduktami? – Przywrócenie ruchu samochodowego na obu wiaduktach jest zaplanowane do 25.10.2021 r. Termin zakończenia zadania zaplanowano na 30.10.2021r. – informuje Iwona Mikrut.

mapa: OpenStreetMap

Jakie prace wykonano w ramach remontu?

- jezdni w kierunku Bytomia do wykonania była: nowa ścianka zapleczna  przyczółka z przesunięciem w stronę  Krakowa, wymiana dylatacji modułowej, odtworzenie płyty przejściowej na dojeździe od strony Krakowa, odtworzenie kap chodnikowych w rejonie dylatacji, rektyfikacja położenia łożysk wiaduktu, wymiana nawierzchni na płycie wraz z izolacją pomostu oraz wymiana nawierzchni na dojazdach do mostu,

- na jezdni w kierunku Krakowa:  wymiana wpustu od strony Krakowa, wymiana nawierzchni na płycie wraz z fragmentem izolacji płyty, przy dylatacji od strony Krakowa, rektyfikacja łożysk oraz wymiana nawierzchni na dojazdach do mostu.

Ponadto na obu obiektach niezbędne były zabezpieczenia: antykorozyjne elementów stalowych konstrukcji nośnej, elementów stalowych wyposażenia wiaduktów (balustrad, ekranów) oraz elementów  żelbetowych obu wiaduktów. Remont rozpoczął się 29 czerwca 2021 r.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje