środa, 15 czerwca 2022 11:33

Olkusz. Porwali 15-latka, grozili mu nożem i maczetą

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. Porwali 15-latka, grozili mu nożem i maczetą

Trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy 8 czerwca zmusili 15 latka do wejścia do auta po czym, wożąc go w obrębie powiatu olkuskiego, grozili mu nożem i maczetą.

Do zdarzenia doszło w środę (8 czerwca) około godziny 10. Do 15- latka podjechał samochód, w którym siedzieli 19-sto i 25- latek. Drugi z mężczyzn zmusił młodego chłopaka do wejścia do auta, po czym szybko odjechał. Porywacze zaczęli grozić 15-latkowi nożem i maczetą, żądając od niego pieniędzy. Przestraszony chłopak, który nie miał możliwości ucieczki z jadącego pojazdu oddał napastnikom telefon, słuchawki oraz 10 złotych. Mężczyźni wypuścili chłopaka dopiero w miejscowości Klucze i szybko odjechali.

Chłopak poinformował o wszystkim matkę, która o zdarzeniu powiadomiła policję w Olkuszu. Sprawą rozboju zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy, którzy powiązali ze sobą wszelkie informacje i dowody. Ustalili również, że dwaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu będzińskiego. Jeszcze tego samego dnia olkuscy kryminalni zatrzymali mężczyzn na terenie powiatu będzińskiego.

Okazało się, że 25-latek, który kierował fiatem miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do roku 2025, a na tym nie koniec... W momencie zatrzymania posiadał on amfetaminę. Z kolei u 19-latka w miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki: mefedron, amfetaminę oraz marihuanę.

W piątek (10 czerwca) podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty m.in. rozboju, groźby i posiadania narkotyków. Dodatkowo 25-latek usłyszał zarzut niestosowania się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek śledczych, poparty przez olkuską prokuraturę, 11 czerwca Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

inf. Małopolska Policja

fot. pixabay

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje