czwartek, 2 grudnia 2021 09:15

Omikron na firmowej imprezie bożonarodzeniowej. Zakażonych 50 osób

Autor Aleksandra Tokarz
Omikron na firmowej imprezie bożonarodzeniowej. Zakażonych 50 osób

50 osób zakaziło się nowym wariantem koronawirusa – Omikronem, po firmowej imprezie bożonarodzeniowej w Oslo – podaje norweska prasa. Wszystkie osoby przyjęły wcześniej szczepionkę przeciw Covid-19.

Służby sanitarne w całym kraju postawił na nogi odkryty po raz pierwszy na południu Afryki nowy wariant koronawirusa. Szczególne zaniepokojenie wśród naukowców wywołuje mnogość jego mutacji. Omikron jest już w wielu krajach w Europie. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w Polsce podejrzane o zakażenie tym wariantem są dwie osoby.

Tymczasem Omikron dotarł do Norwegii. Jak informuje tamtejsza prasa po firmowej imprezie bożonarodzeniowej w Oslo zakażenie koronawirusem potwierdzono u 50 osób. W sumie w spotkaniu udział wzięło około 100 pracowników. Jak wynika z przekazanych wiadomości – firma, która zorganizowała spotkanie ma swoje przedstawicielstwo w RPA, a kilku pracowników miało niedawno wrócić z delegacji w Południowej Afryce.

Pierwsze testy potwierdziły, iż zakażone osoby mają Omikrona. Próbki zostały wysłane jeszcze do specjalistycznego laboratorium. Jak zapewnia firma – wszyscy uczestnicy bożonarodzeniowej imprezy byli w pełni zaszczepieni.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje