środa, 7 lipca 2021 06:26

Osielec: Oni nie dadzą się covidowi!

Autor Mirosław Haładyj
Osielec: Oni nie dadzą się covidowi!

W sobotę (3 lipca), w szkolnej sali gimnastycznej w Osielcu, odbyły się zawody sportowe pn.”O kondycję bardzo dbamy-covidowi się nie damy!”

Organizatorem rozgrywek sportowych było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Wzięły w nich udział drużyny z czterech sołectw gminy Jordanów: z Naprawy, Toporzyska, Wysokiej i Osielca. Do wykonania miały dziesięć różnorodnych konkurencji sportowych.

Po zaciętej walce i dogrywce pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Naprawy, drugie - drużyna z Toporzyska, a trzecie - z Wysokiej. Tuż poza podium uplasowała się drużyna z Osielca. Wśród kibiców, swoją obecnością turniej zaszczycił Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, radni gminni: Barbara Płanica, Adam Matejko i Ryszard Ordzowiały, członek Rady Sołeckiej w Osielcu Piotr Kaczmarczyk, a także rodzice i opiekunowie zawodników.

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwała obsługa medyczna osieleckiej OSP z naczelnikiem Łukaszem Kardasiem na czele. Zawody zostały rozegrane jako projekt współfinansowany przez Urząd Gminy w Jordanowie w ramach zadania publicznego otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej w Gminie Jordanów w 2021 r. Fundatorem nagród było Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca.

– Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla zawodników za udział w zawodach i piękną walkę, kibicom za doping, dyrektor szkoły Halinie Stec za możliwość organizacji zawodów w szkole, a panu Arkadiuszowi Motyce za pomoc w przygotowaniu. Dziękujemy OSP Osielec za obsługę medyczną zawodów, a Pizzerii Staff z Osielca za pyszną pizzę

– czytamy na stronie Urzędu Gminy Jordanów.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje