czwartek, 17 czerwca 2021 10:33

Oświęcim. Odtworzono wizerunek mężczyzny wyłowionego z Wisły. Poznajesz go? [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Odtworzono wizerunek mężczyzny wyłowionego z Wisły. Poznajesz go? [FOTO]

Niezwykłe możliwości technologiczne umożliwiły Specjalistom Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji na odtworzenie przybliżonego wizerunku twarzy mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione pod koniec czerwca 2018 roku z rzeki Wisły, w jednej z podoświęcimskich miejscowości.

Mimo upływu lat, policjanci kryminalni z Oświęcimia wciąż prowadzą intensywne czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione 29 czerwca 2018 roku z rzeki Wisły w miejscowości Dwory. Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Denat nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie było żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

Policjanci bezustannie sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikując dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni. Informację dotyczącą odnalezienia niezidentyfikowanych zwłok mężczyzny rozesłano do innych jednostek Policji. Kod DNA denata został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM. Jednakże codzienne weryfikacje bazy danych do dziś nie przyniosły rezultatu.

Określeniem wieku oraz wzrostu denata oraz wyglądu jego czaszki zajęli się specjaliści z Collegium Medicum Katedry  i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na podstawie przeprowadzonych specjalistycznych badań określili, że denat był w wieku  ok. 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/.  

Następnie odtworzeniem przybliżonego przeżyciowego wyglądu głowy zajęli się  specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Opracowali oni przybliżony wygląd twarzy i głowy mężczyzny uwzględniając różne typy fryzur.

Poznajesz go? Policja prosi o natychmiastowy kontakt!

Wizerunek mężczyzny

Info oraz foto: małopolska.policja.gov.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje