czwartek, 10 września 2020 10:19

Re-Plast Unia Oświęcim ze wsparciem powiatu

Autor Wiktoria Mitura
Re-Plast Unia Oświęcim ze wsparciem powiatu

Powiat oświęcimski nadal wspiera drużynę hokejową Re-Plast Unia Oświęcim. Wczoraj wręczony został czek prezesowi spółki o wartości 50 tys. złotych. – Cieszymy się, że poprzez pierwszą drużynę możemy promować w Polsce całą Ziemię Oświęcimską – powiedział z kolei wicestarosta Paweł Kobielusz.

Starosta Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz przekazali wczoraj 9 na ręce prezesa spółki Oświęcimski Sport Pawła Krama czek o wartości 50 tys. zł. Władze Powiatu Oświęcimskiego w pełni doceniając rolę sportu na najwyższym poziomie, wiążące się z nim emocje wśród fanów i budowanie pozytywnego wizerunku regionu chętnie wspierają biało-niebieski team.

Fundusze zostaną przeznaczone na promocję Powiatu Oświęcimskiego w sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Ligi 2020/2021.

Logo Powiatu ponownie znalazło się m.in. na strojach sportowych zawodników Unii Oświęcim oraz w wybranych miejscach na lodowisku przy ul. Chemików.

– Cieszy nas, że Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu nam zaufało i drugi sezon z rzędu będzie wspierać drużynę Re-Plast Unia Oświęcim. Myślę że pieniądze zostaną spożytkowane bardzo dobrze, a efektem będzie najlepszy wynik w Polsce, a na pewno strefa medalowa – powiedział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.
– Cieszymy się, że poprzez pierwszą drużynę możemy promować w Polsce całą Ziemię Oświęcimską – powiedział z kolei wicestarosta Paweł Kobielusz.
– Myślę że dobrymi wynikami Re-Plast Unia Oświęcim ponownie zapewni sobie występ w europejskich pucharach w przyszłym roku, bo jak wiemy, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa odwołano Puchar Kontynentalny, do którego Unia się zakwalifikowała jako wicemistrz kraju – dodał wicestarosta.
– Teraz już nie pozostaje nic innego, jak tylko grać i wygrywać – podsumował Paweł Kobielusz, w przeszłości hokeista oświęcimskiej Unii.

Pierwszy mecz już w najbliższy piątek. Rywalem biało-niebieskich będzie gdański Stoczniowiec.

Unia Oświęcim to jeden z najbardziej utytułowanych klubów hokejowych w Polsce. Osiem razy sięgała po mistrzostwo kraju, tyle samo ma w swojej kolekcji srebrnych krążków. Dwukrotnie hokeiści biało-niebieskiego teamu sięgali po brąz. Drużyna z ul. Chemików dwa razy zdobyła Puchar Polski.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje