czwartek, 2 lipca 2020 09:33

Oświęcim. Znaleziono kości w rzece Sole. Śledczy badają sprawę

Autor Głos 24
Oświęcim. Znaleziono kości w rzece Sole. Śledczy badają sprawę

29 czerwca popołudniu grupa nastolatków zgłosiła z gminy Oświęcim zgłosiła do komendy policji znalezienie dużych kości w rzece Sole, w rejonie ulicy Kamieniec w Oświęcimiu.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli dwie kości, które leżały w korycie rzeki na żwirze pozostałym po opadającej wodzie. W trakcie czynności sprawdzających policjanci, wspólnie ze strażakami, tuż pod lustrem wody ujawnili pięć mniejszych kości. O znalezieniu szczątków został powiadomiony prokurator, który po przybyciu na miejsce nadzorował oględziny.

Kości zostały zabezpieczone do badań, na podstawie których biegli z zakresu medycyny sądowej postarają się określić z jakiego okresu pochodzą. Po potwierdzeniu, że są to kości ludzkie będzie możliwe określenie wieku oraz płci osoby, do której należały. W takim przypadku, w trakcie badań zostanie również określony profil DNA, który być może pozwoli ustalić, czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby. Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują zgłoszenia zaginięć osób, które do tej pory nie zostały wyjaśnione.

Źródło: Małopolska Policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje