poniedziałek, 11 maja 2020 10:58

Oświęcimski szpital otrzymał ważny certyfikat. To docenienie działania placówki

Autor Głos 24
Oświęcimski szpital otrzymał ważny certyfikat. To docenienie działania placówki

Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu może pochwalić się uzyskaniem certyfikatu akredytacyjnego. Potwierdza on spełnienie przez placówkę określonych standardów dla leczenia szpitalnego.

Nie będę ukrywał, że z przyznaniem tego certyfikatu wiążą się konkretne apanaże finansowe. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z tego powodu. I jeszcze raz pogratulować pracownikom szpitala – powiedział wicestarosta Paweł Kobielusz.

Proces akredytacji prowadzony jest w Polsce przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które podlega Ministerstwu Zdrowia.

Certyfikat jest ważny przez trzy lata. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek nie ukrywa, że ubieganie się o ten prestiżowy dokument było nie lada wysiłkiem dla całej załogi.

W każdej dziedzinie naszego szpitala audytowano nasze procedury i zachowania. Nasi pacjenci muszą mieć pewność, że realizowane przez nasz personel procedury są najwyższej jakości – podkreślił dyrektor Piechulek.

Ważna informacja jest taka, że odznaczenie takim certyfikatem zobowiązuje szpital do stałego podnoszenia umiejętności przez personel i jakości świadczonych usług.

Źródło: powiat.oswiecim.pl

Oświęcim - najnowsze informacje