środa, 17 listopada 2021 18:32

"Papież wiedział doskonale, że na Góralach zawsze można polegać" -mówił odznaczony Marszałek

Autor Edyta Sowa
"Papież wiedział doskonale, że na Góralach zawsze można polegać" -mówił odznaczony Marszałek

Na scenie Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu rozbrzmiała góralska muzyka. W niedzielę odbyła się tam jubileuszowa, 10. Opera Góralska "Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu". Podczas tego wydarzenia marszałek Witold Kozłowski odebrał odznaczenie honorowego członka Związku Podhalan.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że dziś dołączam do tak znakomitego grona - członków Związku Podhalan, spośród których największy to św. Jan Paweł II.  Cieszę się także, że mogę dzisiaj osobiście podziękować twórcom i wszystkim wykonawcom tego wspaniałego widowiska - "Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu". Papież wiedział doskonale, że na Góralach zawsze można polegać

- mówił marszałek Witold Kozłowski.

W wydarzeniu wzięli udział również minister Andrzej Gut-Mostowy, senator Jan Hamerski, poseł Anna Paluch oraz radna województwa Marta Mordarska. Autorem Opery Góralskiej jest Franciszek Łojas Kośla z Poronina, a w spektaklu zagrały zespoły regionalne, łącznie to aż 150 osób. Przedstawienie swoją premierę miało w 2011 roku, od tego czasu wystawiano ją m.in. w Zakopanem, Ludźmierzu, Nowym Targu, Rzymie, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.

info i foto. UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje