poniedziałek, 15 lutego 2021 10:04

Pędził bimber w stodole. Mieszkaniec podtuchowskiej wsi stanie przed sądem

Autor Aleksandra Tokarz
Pędził bimber w stodole. Mieszkaniec podtuchowskiej wsi stanie przed sądem

Kryminalni z Komisariatu Tarnów-Zachód zlikwidowali pod Tuchowem, kompletną linię do produkcji nielegalnego alkoholu. Przydomowa bimbrownia zorganizowana została w pomieszczeniach stodoły.

Podczas przeszukania gospodarstwa, policjanci zabezpieczyli prawie 250 litrów zacieru, 10 litrów gotowych wyrobów spirytusowych, a także urządzenia służące do ich wyprodukowania.

- „Zaradny” rolnik został zatrzymany, a za naruszenie zapisów "Ustawy z o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych" usłyszał zarzut, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat – tłumaczą tarnowscy policjanci.

Mieszkaniec podtuchowskiej wsi przyznał się do winy i chce skorzystać z dobrowolnego poddania się karze.

Tarnów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?
Mieszkańców Tarnowa czeka kolejna podwyżka opłat za śmieci? Zamiast dotychczasowej kwoty 24 złotych mieliby zapłacić 29 złotych na miesiąc od osoby. Projekt skierowano na najbliższą sesję rady miejskiej. Poprzednia zmiana, zakładająca podniesienie opłaty za wywóz śmieci do 24 złotych od osoby, obow…

- Może być też pewny, że służąca do nielegalnej produkcji alkoholu, starannie zorganizowana przez niego aparatura ulegnie przepadkowi - dodają.

fot. Facebook/Tarnowska Policja

Tarnów - najnowsze informacje