niedziela, 16 maja 2021 11:17

Sądecka firma zaszczepiła swoich pracowników

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecka firma zaszczepiła swoich pracowników

Sądecki Newag jest pierwszą firmą w Małopolsce, która zorganizowała szczepienia dla swoich pracowników, ale także członków ich rodzin oraz kontrahentów.

- Jesteśmy pierwszą firmą, która na taką skale w tak krótkim czasie zaszczepiła pracowników i ich rodziny oraz kontrahentów - informuje Newag. Procedura nie wiąże się jednak z rządowym programem szczepień w zakładach pracy. Mimo deklaracji wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, firma musiałaby czekać na szczepionki do czerwca. Wówczas podjęto decyzję o samodzielnej organizacji punktu szczepień powszechnych.

Ten powstał na hali, udostępnionej uprzednio placówce, odpowiedzialnej za organizację punktu szczepień populacyjnych. W punkcie zaszczepieni zostali zarówno pracownicy sądeckiej firmy, jak i członkowie ich rodzin czy kontrahenci.

W ten sposób szczepienia pracowników oraz ich rodzin w miejscach pracy organizować mogą inne firmy. Warunkiem jest znalezienie populacyjnego punktu szczepień, który dysponuje szczepionkami i jest w stanie zorganizować mobilny punkt w zakładzie pracy.

W piątek, 14 maja, w punkcie zlokalizowanym na terenie Newagu preparatem firmy Pfizer zaszczepiono blisko 1 500 osób.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Facebook/Newag S.A.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje