środa, 26 kwietnia 2023 08:17

Plaga włamań na terenie powiatu krakowskiego. Ważna informacja!

Autor Norbert Kwiatkowski
Plaga włamań na terenie powiatu krakowskiego. Ważna informacja!

Tylko w ubiegłym roku - od 30 sierpnia, do 10 września - dokonał 4 włamań na terenie powiatu krakowskiego, a straty oszacowano na prawie 100 tysięcy złotych. Niewiadome, czy przestępstw ze strony 21-latka było więcej, natomiast pewne jest to, że mężczyzna jest już w rękach policji.

Dla mieszkańców gminy Iwanowice - ta informacja może stanowić dużą ulgę, ponieważ to właśnie w tym rejonie zatrzymany dokonywał przestępstw. Złodziej włamał się na teren 4 posesji mieszczących się w trzech różnych miejscowościach, po czym okradał domy i zaparkowane na posesjach pojazdy, a jeden z nich ukradł.

Do pierwszego włamania na teren prywatnej posesji doszło 30 sierpnia ubr. Tam łupem złodzieja padła biżuteria oraz laptop o łącznej wartości ponad 19 tysięcy złotych, oraz zaparkowane na przy domu volvo o wartości prawie 67 000 złotych. Do kolejnego włamania do budynku mieszkalnego doszło 9 września ubr., skąd złodziej ukradł cenne przedmioty warte 500 zł. Dzień później zgłoszono włamanie do domu, z którego zostały skradzione pieniądze, karty płatnicze i klucze od zaparkowanego na terenie tej posesji pojazdu. Samochód ten przestępca kolejno próbował ukraść, lecz ze względu na dodatkowe zabezpieczenia nie udało mu się odjechać daleko. Łączna wartość strat w wyniku tej kradzieży wyniosła blisko 3000 zł. Tego samego dnia, przestępca włamał się na teren prywatnej posesji, a następnie do dwóch zapakowanych tam pojazdów, z których wnętrza ukradł dokumenty od tych samochodów.

Policjanci jednak nie próżnowali i na miejscu tych zdarzeń przeprowadzili oględziny, w których trakcie zabezpieczyli ślady i dowody, co pozwoliło wszcząć dochodzenie. Podczas prowadzonych czynności, dzięki zgromadzonym dowodom, policjanci ustalili, że za wszystkimi z tych włamań stoi jedna osoba.

Kolejne etapy śledztwa doprowadziły stróżów prawa do znalezienia skradzionego volvo, zaparkowanego na ogólnodostępnym parkingu w Krakowie. Efektywna praca śledczych i kryminalnych, pozwoliła na ustalenie personaliów złodzieja –  21-latka z Krakowa.

20 kwietnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Skale zatrzymali podejrzanego w miejscu jego zamieszkania. Podczas przeszukania jego lokum policjanci znaleźli część skradzionego łupu. Odzyskane przedmioty podobnie jak pojazd, stróże prawa przekazali ich właścicielom.

Jeszcze w tym samym dniu zatrzymany usłyszał w komendzie 6 zarzutów, z których 5 dotyczyło dokonania kradzieży z włamaniem, a kolejny ukrywania dokumentów. Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście – Wschód zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Warto dodać, że śledczy teraz weryfikują, czy 21-latek dopuścił się innych podobnych przestępstw na terenie powiatu krakowskiego.

Foto: zdjęcię poglądowe/policja.pl/kwp bydgoszcz

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka