sobota, 3 października 2020 14:31

PlusLiga: Koronawirus w GKS Katowice. Odwołano jutrzejszy mecz

Autor Aleksandra Tokarz
PlusLiga: Koronawirus w GKS Katowice. Odwołano jutrzejszy mecz

Zaplanowany na niedzielę mecz drużyny z Katowic z Cuprum Lubin został odwołany. Wszystko za sprawą pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, który otrzymał jeden z członków drużyny GKSu.

Badanie zostało przeprowadzone 2 października. Dziś wiadomo już, że wynik jest pozytywny, a jutrzejszy mecz z Cuprum Lubin nie dojdzie do skutku. Nowy termin spotkania zostanie ustalony w późniejszym czasie.

Zawieszone zostały także treningi drużyny. Sprzedaż biletów na mecze z Cuprum Lubin i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest wstrzymana.

Klub informuje, że pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

W piątek odwołany został mecz pomiędzy MKSem Będzin a Indykpolem AZS Olsztyn. Powodem, podobnie, było zakażenie koronawirusem w drużynie z Będzina.

"O zaistniałej sytuacji klub poinformował organy państwowe oraz zarząd Polskiej Ligi Siatkówki. Jednocześnie, pozostali członkowie zespołu zostali już skierowani na badania na obecność wirusa” – informowano w komunikacie.

Pod koniec września zakażenie potwierdzono także w klubie z Suwałk. Zakażonych było wówczas 15 osób.

Siatkarska PlusLiga: 15 zakażeń w klubie z Suwałk – zawodnicy i sztab
15 osób z Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, grającego w siatkarskiej PlusLidze jest zakażonych koronawirusem. Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, czterech członków sztabu s…

Czy wszystko prowadzi do tego, że rozgrywki zostaną wkrótce zawieszone?

Obecnie w tabeli PlusLigi pierwsze miejsce zajmuje zespół z Kędzierzyna-Koźla. Po 4 rozegranych kolejkach ma na swoim koncie 12 punktów.

fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje