poniedziałek, 18 września 2023 14:14

Po pijaku próbował odjechać autem. Zatrzymali go mieszkańcy

Autor Patryk Trzaska
Po pijaku próbował odjechać autem. Zatrzymali go mieszkańcy

Pijany 53-letni kierowca volkswagena chciał odjechać ale uniemożliwili mu to przechodnie. Mężczyzna został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem.

W środę, po godzinie 15:00 do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który chce odjechać samochodem, a grupa młodych ludzi próbuje mu to uniemożliwić.

Jak ustalili na miejscu policjanci, mężczyzna zaparkował samochód na ul. Rynek w Makowie Podhalańskim . Po spacerze plantami wrócił do samochodu, jednakże jego chwiejny krok został zauważony przez przechodniów i gdy mężczyzna próbował uruchomić volkswagena, świadkowie wyjęli mu kluczyki ze stacyjki.

Mężczyzna oddalił się z pojazdu przed przybyciem patrolu, jednakże dzięki rysopisowi i wskazaniu świadków, szybko został zatrzymany przez policjantów. Kierowcą okazał się być 53-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, którego wynik badania alkomatem  wykazał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, jego prawo jazdy zostało już miesiąc wcześniej zatrzymane właśnie w związku z alkoholem.

51-latek resztę dnia spędził  w izbie wytrzeźwień. Teraz wobec kierowcy będą prowadzone dalsze czynności przez policjantów, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w  stanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności,  co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz  grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

inf./fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka