wtorek, 21 marca 2023 07:34

Pobranie krwi w domu Kraków – jak się umówić i kto może z niego skorzystać?

Autor Artykuł sponsorowany
Pobranie krwi w domu Kraków – jak się umówić i kto może z niego skorzystać?

Ty lub ktoś z Twoich bliskich odwlekacie wykonanie badań profilaktycznych z powodu braku czasu lub trudności w dostaniu się do Punktu Pobrań? Usługa ALAB w domu Kraków daje możliwość pobrania krwi w domu. Sprawdź, jak z niej skorzystać.

ALAB w domu Kraków – pobranie krwi z dojazdem do pacjenta

Mieszkańcy Krakowa mają możliwość oddania próbki krwi do badań laboratoryjnych we własnym domu. Umożliwia to usługa ALAB w domu Kraków, która polega na wizycie wykwalifikowanego personelu medycznego w miejscu wskazanym przez pacjenta i pobraniu próbki krwi w komfortowych dla niego warunkach.

W zależności od tego, jakie badania zakupili pacjenci korzystający z usługi, mogą oni przekazać pielęgniarce próbki kału lub moczu, przygotowane wcześniej w specjalnych pojemnikach z apteki. Po pobraniu krwi i odebraniu od pacjenta innych próbek materiał jest transportowany do laboratorium diagnostycznego.

Jak umówić się na badania w domu w Krakowie?

Jeśli chcesz umówić się na pobranie krwi w domu w Krakowie, odwiedź serwis internetowy ALAB w domu, a następnie wybierz zakładkę Kraków. W celu umówienia badań w domu możesz zadzwonić pod widniejący na stronie numer telefonu lub wypełnić elektroniczny formularz – informacje, które będą potrzebne, to:

 • dokładny adres, pod który ma przyjechać personel medyczny;
 • termin i godzina pobrania krwi w domu w Krakowie;
 • wybrane przez pacjenta badania.

Płatności za badania dokonasz kartą lub gotówką w czasie wizyty pielęgniarki.

Kto może skorzystać z pobrania krwi w domu w Krakowie?

Pobranie krwi w domu w Krakowie to usługa, z której skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy stolicy Małopolski, którzy chcą wykonać wybrania badania laboratoryjne, a udanie się do Punktu Pobrań z jakichkolwiek powodów jest dla nich problematyczne. Pobranie krwi w domu może być komfortowym wyjściem w szczególności dla:

 • osób, które samodzielnie nie mogą dostać się do Punktu Pobrań z powodu podeszłego wieku, zaawansowanej choroby lub niepełnosprawności;
 • osób zapracowanych, które w obliczu dużej ilości obowiązków odkładają badania w czasie;
 • dzieci, które boją się wizyty w placówce medycznej.

Pobranie krwi w domu może być wykonane u dzieci, które ukończyły 5. rok życia.

Pobranie krwi w domu – przygotuj się do badania

Wyniki badań krwi dostarczą wiarygodnych informacji o zdrowiu tylko pod warunkiem prawidłowego przygotowania się pacjenta do pobrania próbki. Przygotowanie nie jest trudne i nie wymaga dużego wysiłku. Należy pamiętać o tym, żeby:

 • do pobrania krwi przystąpić wypoczętym – krew do badań powinno się pobierać rano, najlepiej w godzinach 7–9;
 • być na czczo – od 8 do 12 godzin po ostatnim posiłku;
 • zachować abstynencję alkoholową i unikać innych używek na 2–3 dni przed badaniem;
 • oddać próbkę krwi przed przyjęciem porannej porcji leków, chyba że lekarz zalecił inaczej;
 • zrelaksować się w pozycji siedzącej przez 15 minut bezpośrednio przed badaniem.

Specyficzne badania mogą wymagać szczególnego przygotowania pacjenta do pobrania krwi, dlatego zawsze należy dokładnie zapoznać się z opisem wybranego badania przed jego zakupem. Inne instrukcje dotyczące przygotowania mogą otrzymać od swojego lekarza osoby przyjmujące regularnie leki.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje