piątek, 17 września 2021 10:51

Pociągiem z Tarnowa do Muszyny bezpieczniej i sprawniej. Najpierw jednak - remonty

Autor Aleksandra Tokarz
Pociągiem z Tarnowa do Muszyny bezpieczniej i sprawniej. Najpierw jednak - remonty

Prace między Stróżami a Grybowem na trasie Tarnów - Muszyna wyeliminują ograniczenia prędkości oraz zwiększą sprawność i bezpieczeństwo podróżowania koleją – tak wynika z zapowiedzi PKP Polskich Linii Kolejowych. Na poprawę linii przeznaczono ponad 17 milionów złotych ze środków budżetowych.

Zgodnie z podpisaną we wrześniu umową, wykonawca przygotowuje dokumentację projektową i jeszcze w tym roku rozpoczną się roboty. Prace na dwutorowym szlaku Stróże - Grybów obejmą kompleksową wymianę torów. Przewidziano wzmocnienie podtorza i wykonanie odwodnienia, co pozwoli zlikwidować ograniczenia prędkości.

Utrzymane będą sprawne, rozkładowe podróże na południe Polski do miejscowości turystycznych, jak np. do Rytra, Żegiestowa, Piwnicznej czy Muszyny.

- Istotnym zakresem prac dla kolei i systemu drogowego jest modernizacja 7 przejazdów kolejowo-drogowych w Stróżach, Białej Wyżnej i w Grybowie. Prace zwiększą poziom bezpieczeństwa podróżujących pociągami oraz użytkowników dróg. Przewidziano dodatkowe zabezpieczenia na 4 skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w Białej Wyżnej. Nowa nawierzchnia jezdni na przejazdach ułatwi ruch drogowy - tłumaczy Dorota Szalacha z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

Wykonawcą inwestycji za blisko 17,5 mln zł netto jest Firma Skanska S.A. Zakończenie prac przewidziano w II półroczu 2022 r.

inf./fot. PKP Polskie Linie Kolejowe

Tarnów - najnowsze informacje