niedziela, 31 stycznia 2021 08:28

Pod Krakowem można znowu szusować. Otworzył się kolejny stok

Autor Tomasz Stępień
Pod Krakowem można znowu szusować. Otworzył się kolejny stok

Narciarze i snowboardziści na wyciągu i na stoku – to nie zdjęcie z ubiegłego sezonu czy grudnia, gdy przez kilka dni można było jeździć. To aktualny obraz z kamery. Pod Krakowem, mimo obowiązujących obostrzeń otwarła się kolejna stacja narciarska.

Od soboty od 8 rano można szusować w Harbutowicach w stacji narciarskiej Szklana Góra. To zaledwie 25km od Krakowa w gminie Sułkowice.

Mimo obostrzeń stacja, jak informuje oficjalnie, realizuje program szkoleniowy: „Dbaj o zdrowie i sprawność fizyczną swoją i swoich dzieci. Edukacyjne zajęcia sportowe – lekcje jazdy na nartach i snowboardzie”. I na potrzeby tego programu otwarte są wyciąg krzesełkowy oraz orczyk dla najmłodszych, 2 trasy zjazdowe, a także wypożyczalnia i szkoła narciarsko-snowboardowa. Czynna jest też karczma, ale realizuje tylko posiłki na wynos.

Szklana Góra to najbliższy Krakowa wyciąg krzesełkowy. Spod Wawelu można tam dojechać w pół godziny.

Stacja działa z zastosowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego - każdą osobę znajdującą się na obiekcie obowiązuje zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja oraz utrzymanie dystansu społecznego.

– Zima w Polsce nie jest długa, a aktualne warunki tak wspaniałe, że grzechem byłoby z nich nie korzystać – zachęcają operatorzy stacji.

Myślenice - najnowsze informacje