czwartek, 9 stycznia 2020 12:32

Zakopiańska policja o kierowcach: jeżdżą za szybko! Komenda publikuje zdjęcia ku przestrodze

Autor Mirosław Haładyj
Zakopiańska policja o kierowcach: jeżdżą za szybko! Komenda publikuje zdjęcia ku przestrodze

Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zamieszczono informacje o wypadkach drogowych do jakich doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu wraz z odnośnikiem do galerii w której znajdują się zdjęcia z opisywanych zdarzeń. Ku przestrodze wsiadających za kółko.

Jak podkreślają funkcjonariusze, to nadmierna prędkość i niedostosowanie szybkości do panujących warunków na drodze jest głównym przyczyną zdarzeń drogowych. Zakopiańscy policjanci napisali:

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło po północy na ul. Tatrzańskiej w Poroninie. Poszkodowana kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala. Przyczyną kolizji znowu była nadmierna prędkość!
Tuż po północy na drodze wojewódzkiej prowadzącej z Poronina do Bukowiny Tatrzańskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca peugeotem straciła kontrolę nad pojazdem doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem z naprzeciwka. Kierowca skody z woj. śląskiego nie mógł już uniknąć zdarzenia. W jego efekcie samochody zostały mocno rozbite, a kobieta trafiła do zakopiańskiego szpitala z urazem kręgosłupa. Kierowcy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji kobieta z Jurgowa została ukarana mandatem karnym. Niestety pomimo wielu ostrzeżeń o złych warunkach drogowych nadmierna prędkość doprowadziła do kolejnego zdarzenia na tatrzańskich drogach. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z ostatnich zdarzeń, ku przestrodze !

Funkcjonariusze zaapelowali także o  zachowanie szczególnej ostrożności:

W wielu miejscach pomimo tego, że droga z wyglądu jest czarna to pokrywa ją warstwa cienkiego lodu. W tych właśnie punktach kierowcy tracą panowanie nad pojazdem i dochodzi do zdarzeń drogowych.

Fot. i inf.: KPP Zakopane

Podhale - najnowsze informacje