wtorek, 25 maja 2021 07:31

Podhale: Mężczyzna utonął w studni

Autor Mirosław Haładyj
Podhale: Mężczyzna utonął w studni

23 maja w Leśnicy (powiat tatrzański, w gmina Bukowina Tatrzańska) doszło do tragedii. Strażacy ze studzienki głębinowej wydobyli ciało mężczyzny, który prawdopodobnie po wpadnięciu do niej, utonął.

W niedzielę strażacy z powiatowej komendy w Zakopanem otrzymali informację, że we wsi Leśnica, w studni, na głębokości ok. 5 metrów znajduje się ciało młodego mężczyzny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia od członków rodziny będących na miejscu uzyskano informację, że prawdopodobnie od kilku godzin w studni znajduje się członek rodziny.

Strażacy po wypompowaniu wody ze studni przy pomocy pompy szlamowej, stwierdzili, że na głębokości 4 m na dnie studni znajduje się ciało mężczyzny. Nad otworem studzienki został złożony trójnóg ratowniczy oraz zestaw do ewakuacji osób.

Strażak ubrany w uprząż ratowniczą zabezpieczony w SODO i miernik wielogazowy został opuszczony do studni w celu wyciągnięcia ciała mężczyzny. Po zakończonych czynnościach przez zespół dochodzeniowy Policji i Prokuratora studnia została zabezpieczona.

Fot. i inf.: PSP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje