czwartek, 18 kwietnia 2024 10:23

Pognieć folię aluminiową i przetrzyj kran

Autor Katarzyna Domagała
Pognieć folię aluminiową i przetrzyj kran

Folię aluminiową znajdziemy w prawie każdej kuchni. Wykorzystujemy ją do pieczenia czy pakowania produktów. Okazuje się jednak, że ma ona znacznie więcej zastosowań. Może m.in. ułatwić nam sprzątanie! W jaki sposób?

Folia aluminiowa, chociaż powszechnie kojarzona z kuchnią i pakowaniem żywności, ma znacznie szersze zastosowanie - donosi Onet. Ten uniwersalny, łatwo dostępny i tani produkt może stać się nieocenionym narzędziem w codziennym sprzątaniu, szczególnie w łazience.

Folia aluminiowa w łazience

Okazuje się, że folia aluminiowa może zastąpić wiele detergentów i narzędzi do czyszczenia. Wystarczy oderwać kawałek, zwinąć go w kulkę i zabrać ze sobą do łazienki. Ten prosty trik może przynieść zadziwiające rezultaty.

Folia aluminiowa doskonale radzi sobie z usuwaniem osadu z kamienia i kosmetyków z armatury łazienkowej. Zwilżony kran wystarczy przetrzeć kulką z folii, a po kilku ruchach armatura będzie lśnić jak nowa.

Co więcej, nie musimy obawiać się, że folia porysuje delikatne powierzchnie. Wręcz przeciwnie, armatura po takim zabiegu jest jeszcze bardziej gładka i błyszcząca. A wszystko to bez użycia specjalistycznych środków czystości - wystarczy folia aluminiowa, trochę wody i kilka chwil cierpliwości.

Fot.: Katarzyna Domagała

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka