Podróżujący w niedzielę (7 listopada) z Polski do Amsterdamu Polacy zostali zatrzymani przez holenderską żandarmerię wojskowa (Koninklijke Marechaussee).
W niedzielę na lotnisku Schiphol w Amsterdamie holenderska żandarmeria wojskowa (Koninklijke Marechaussee) zatrzymała ośmiu Polaków. Przyczyna okazało się zachowanie mężczyzn, którzy nie wykonywali poleceń załogi, m.in. odmówili założenia maseczek.
– Mężczyźni zostali przez nas zatrzymani
– poinformował cytowany przez PAP rzecznik Koninklijke Marechaussee.
W sprawie dalszych czynności decyzję podejmie prokuratura.
Na obecną chwilę konsekwencją zatrzymania były grzywna i spóżnienie się na lot przesiadkowy.
Inf.: PAP











![[FOTO] To miejsce jak ilustracja z książki. Odwiedziłam Christiansø – duńską wyspę jak z baśni](https://cdn.glos24.pl/2025/11/Obraz-285-1_w300.webp)
![[ZDJĘCIA] Ten cmentarz musisz odwiedzić choć raz w życiu. Był celowo niszczony](https://cdn.glos24.pl/2024/10/foto-289-1_w300.webp)


![[WIDEO] Potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Kamczatki. Tsunami w Rosji, Japonii i USA](https://cdn.glos24.pl/2025/07/sunset-7092563_1280--1-_w300.webp)



