poniedziałek, 4 lipca 2022 11:14

"Polecie"- wyjątkowa wystawa w gorlickim "Sokole"

Autor Patryk Trzaska
"Polecie"- wyjątkowa wystawa w gorlickim "Sokole"

Do 14 lipca można zobaczyć wystawę „Polecie”, która prezentowana jest w gorlickim „Sokole”. W miniony piątek odbył się jej wernisaż. Na miejscu można było spotkać z autorką wyjątkowych prac.

Ilonę Karp – autorkę prac – w murach „Sokoła”, w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice, przywitał Kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Promocji Wojciech Zapłata.

Wernisaż wystawy "Polecie" - fot. UM Gorlice 

Artystka to urodzona 1997 roku w Gorlicach, absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Obecnie studentka czwartego roku wydziału malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w pracowni prof. Mirosława Sikorskiego.

Sama autorka mówi, że polecie to pora przejściowa pomiędzy latem i jesienią, która jest wyjątkowa na swój sposób. „Motywy obrazów czerpane z rodzimego Beskidu Niskiego przedstawiają sceny występujące po czasie żniw i zbiorów, na przełomie lata i jesieni. Opadłe jabłka, zwiędłe słoneczniki, wyrzucone warzywa oraz trawa w formie ususzonej i przetworzonej przez człowieka - mówi autorka. Stogi siana pozbawione skomplikowanego kontekstu przestrzennego, wypiętrzają swoją złożoną budowę. Staram się te obiekty potraktować abstrakcyjnie, jako wolnostojące rzeźby w przestrzeni przy zachowaniu ich dogłębnego studium.”

Wystawę można oglądać w gorlickim "Sokole" do 14 lipca.

inf./fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje