wtorek, 11 maja 2021 17:23

Policja znalazła ponad 100 litrów nielegalnej śliwowicy i 4 sztuki broni..

Autor Mirosław Haładyj
Policja znalazła ponad 100 litrów nielegalnej śliwowicy i 4 sztuki broni..

Policjanci na jednej z posesji w Nowym Targu znaleźli 210 butelek półlitrowych z wysokoprocentowym alkoholem tzw. łąckiej śliwowicy (czy jej podróbki) bez wymaganych znaków akcyzowych oraz kilka sztuk kastetów.

W piątek (7 maja) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w garażu na jednej z posesji na terenie Nowego Targu, podczas przeszukania znaleźli 210 butelek półlitrowych z napisem na etykiecie  „Łącka śliwowica”. Butelki z alkoholem były zaplombowane, ale nie posiadały wymaganych znaków akcyzowych.

Ponad 100 litrów nielegalnej śliwowicy zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Sprawa posiadania alkoholu bez wymaganych znaków akcyzowych zostanie przekazana do dalszego prowadzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Zgodnie z art. 65 kodeksu karnego skarbowego, za przechowywanie tej ilości nielegalnych alkoholowych wyrobów, grozi kara grzywny za wykroczenie skarbowe.

Ponadto na strychu posesji funkcjonariusze znaleźli 4 sztuki broni białej tzw: kastetów. 29-letnia gospodyni nie posiadała wymaganego zezwolenia na posiadanie tych powszechnych, jednak niebezpiecznych narzędzi. Kastet, zgodnie z ustawą o broni i amunicji to broń biała, której używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, dlatego wymagane jest stosowne zezwolenie na jego posiadanie. W innym przypadku należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W sprawie posiadania kastetów bez wymaganego zezwolenia zostało wszczęte postępowanie o wykroczenie z art. 51.1 ustawy o broni i amunicji. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

Inf. i foto: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje