wtorek, 27 czerwca 2023 06:16

Policjanci przeprowadzili kontrolę jednego z wadowickich placów. Zabezpieczyli nielegalny towar

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci przeprowadzili kontrolę jednego z wadowickich placów. Zabezpieczyli nielegalny towar

Ponad 14 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wadowiccy funkcjonariusze na jednym z placów targowych. Wartość nieopłaconego  podatku akcyzowego za te wyroby to kwota ponad 12 tysięcy złotych. Trwa ustalanie właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zajmujący się  zwalczaniem przestępczości gospodarczej stale monitorują obszar handlu  nielegalnymi towarami. Kilka dni temu, na podstawie posiadanych  informacji, funkcjonariusze zabezpieczyli na terenie jednego z placów w Wadowicach 29 worków foliowych z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków straciłby ponad 12 tysięcy złotych.

Obecnie sprawą zajmują się policjanci z wadowickiej komendy, którzy ustalają właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych. Za popełnione przestępstwo zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karno-Skarbowego  przepisami, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka  kara finansowa.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka