wtorek, 18 lutego 2020 23:20

Policjanci znaleźli niezłe „fanty” w porzuconym samochodzie

Autor Tomasz Stępień
Policjanci znaleźli niezłe „fanty” w porzuconym samochodzie

Trzydziestolatek z Krakowa za wszelką cenę chciał uciec policjantom, którzy zatrzymali go do rutynowej kontroli drogowej. Wyminął ich i rozpoczął ucieczkę. Gdy samochód spadł z 9-metrowej skarpy i ugrzązł w zaroślach, porzucił go i uciekał dalej na piechotę. Wszystko się wyjaśniło, gdy policjanci zajrzeli do porzuconego samochodu.

Policjanci z powiatu krakowskiego podczas patrolu w Iwanowicach próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem polo. Kierowca nie zważał jednak na wydawane przez funkcjonariuszy znaki i sygnały nakazujące zatrzymanie i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekinier jechał całą szerokością jezdni, skutecznie uniemożliwiając wyprzedzenie jego samochodu. Po przejechaniu kilkuset metrów volkswagen polo zjechał z drogi asfaltowej na pola uprawne, a po chwili, z powodu załamania terenu, auto spadło z 9-metrowej skarpy i ugrzęzło  w zaroślach. Kierowca porzucił więc samochód i uciekał na piechotę.

W porzuconym pojeździe  policjanci natknęli się na znaczne ilości wyrobów tytoniowych, które jak się okazało, ukradziono tego samego dnia z olkuskiej hurtowni. Policjanci bardzo szybko ustalili, że kierującym polo był 30-letni mieszkaniec Krakowa. Niezwłocznie udali się do miejsca jego zamieszkania, lecz od domowników uzyskali informacje, że mężczyzna sporadycznie przebywa w domu. W ubiegły czwartek (13 lutego br.) 30-latek „wpadł” w okolicy miejsca swojego  zamieszkania.

Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty: włamania do olkuskiej hurtowni i kradzieży papierosów różnych marek na kwotę bliską 25 tys. zł. (art. 279 § 1 kk) oraz niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu do kontroli  (art. 178b kk). 14 lutego br. decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

info i fot: KWP w Krakowie

Olkusz - najnowsze informacje