piątek, 26 czerwca 2020 11:12

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który wjechał do rowu i próbował uciec

Autor Mirosław Haładyj
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który wjechał do rowu i próbował uciec

Szybka reakcja funkcjonariusza z zakopiańskiej komendy uniemożliwiła ucieczkę z miejsca zdarzenia pijanemu kierowcy. 36-latek, który jechał „zygzakiem”, a następnie „zaparkował” samochodem w rowie, miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 22 na 23 czerwca), około godziny 1:30, funkcjonariusz pełniący służbę w Wydziale Sztab Policji Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wracał do domu po służbie. Na zakopiance w Szaflarach jego uwagę zwróciło jadące przed nim „zygzakiem” daewoo. Kiedy jego kierowca zjeżdżał z ronda, auto nagle wjechało do rowu. Policjant od razu pospieszył na ratunek kierującemu. Pomógł mężczyźnie wydostać się z pojazdu i wtedy zorientował się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego nowotarskiej komendy. Podczas rozmowy z dyżurnym kierowca postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Tatrzański policjant nie pozwolił na to i przytrzymał mężczyznę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. Po chwili na miejsce dojechał patrol ruchu drogowego nowotarskiej komendy i wykonał dalsze czynności z ujętym kierowcą. Kierującym daewoo okazał się 36-latek z gminy Szaflary. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.

– Bezmyślny kierowca niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności

– tłumaczy rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek.

– To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa małopolskich policjantów, nawet niebędących na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Inf.: Policja w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje