poniedziałek, 1 listopada 2021 10:22

Polski Ład dofinansuje w Rabce Zdroju

Autor Edyta Sowa
Polski Ład dofinansuje w Rabce Zdroju

Gmina Rabka-Zdrój otrzymała dofinansowanie, będzie ono przeznaczone na "Rewitalizacja obszarów miejskich poprzez rekonstrukcję zniszczonej w wyniku pożaru zabytkowej Willi Anioł" w wysokości 4 950 000,00 zł.

Część rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 r. W tym czasie każda JST czy związek JST mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:

- 1 wniosek bez kwotowego ograniczenia
- 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł
- 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu przyczyniać się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, poprawy warunków życia obywateli oraz powstawania nowych miejsc pracy.

info i foto. UG Rabka Zdrój

Podhale

Podhale - najnowsze informacje