wtorek, 28 maja 2024 13:24

Pomalował sprayem elewację budynku szkoły. 18-latek zatrzymany

Autor Katarzyna Jamróz
Pomalował sprayem elewację budynku szkoły. 18-latek zatrzymany

Kryminalni z Brzeska zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który odpowie za uszkodzenie elewacji budynku szkoły w Woli Dębińskiej. Straty wynoszą prawie 16 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11 maja) w miejscowości Wola Dębińska (powiat brzeski, gmina Dębno). Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia elewacji szkoły, nanosząc sprayem napisy. Dodatkowo pomazał ekosłupek i znajdującą się w pobliżu tablicę informacyjną. Przedstawiciel szkoły zawiadomił policję, która rozpoczęła czynności operacyjne mające na celu ustalenie sprawcy wandalizmu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut

Dzięki zdobytym informacjom w poniedziałek (27 maja) funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenia. Sprawcą okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Dębno. To on w godzinach wieczornych przebywając w okolicy szkoły czarnym sprayem pomalował elewację budynku, ekosłupek oraz tablicę informacyjną. Straty, jakie powstały sięgają blisko 16 tys. złotych. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał też naprawić wyrządzone szkody.

Fot. Ilustracyjne

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka