środa, 19 lutego 2020 10:35

Poronin. Uszkodzone trzy samochody, ranne dwie osoby

Autor Mirosław Haładyj
Poronin. Uszkodzone trzy samochody, ranne dwie osoby

Wczoraj w Poroninie doszło do kolizji trzech samochodów w wyniku której ucierpiało dwie osoby.

18 lutego ok. godz. 14:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania w Zakopanem otrzymał informację o zderzeniu trzech pojazdów w miejscowości Poronin na Drodze Krajowej nr 47 w rejonie ronda. Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce wypadku stwierdzono, że na prostym odcinku drogi jeden z pojazdów najechał na tył poprzedzającego go auta. Ten z kolei uderzył w tył samochodu jadącego przed nim. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym pomocy przedmedycznej udzielili strażacy.

Oprócz działań medycznych ratownicy zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych, kierowali ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności przez Policję, rozbite pojazdy zostały usunięte na pobocze, drogę uprzątnięto z kawałków rozbitego szkła i karoserii, rozlane płyny eksploatacyjne zostały posprzątane.

Przywrócono całkowicie ruch uliczny, osoby poszkodowane po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych pozostały na miejscu zdarzenia. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp straży z jednostki w Zakopanem, OSP Poronin, OSP Suche, Pogotowie Ratunkowe i policja.

Dnia 18 lutego o godzinie 13:57 dyżurny SKKP w Zakopanem zadysponował zastęp SRt do zdarzenia drogowego w naszej...

Gepostet von Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie am Dienstag, 18. Februar 2020

Inf.: PSP Zakopane
Fot.: OSP Poronin

Podhale - najnowsze informacje