piątek, 18 września 2020 08:42

Pośrednictwo wizowe – czy warto?

Autor Głos 24
Pośrednictwo wizowe – czy warto?

Obecnie do wciąż do wielu krajów potrzebujemy wizę, aby wjechać jako turysta. Do nich należą nasi sąsiedzi: Białoruś i Rosja. Procedura wizowa zawsze trwa trochę i nie zawsze mamy czas zająć się wszystkimi formalności, nie mówiąc o dojazdach do ambasady.  W tej sytuacji można zastanowić się nad pośrednictwem wizowym.

  1. Do jakich krajów potrzebujemy wizę?
  2. Czym zajmuje się pośrednictwo wizowe?
  3. Czy warto skorzystać z usług serwisu konsularnego?

Do jakich krajów potrzebujemy wizę?

Podróżując wiele możemy cieszyć się ponad 100 krajami, do których nie potrzebujemy wizy. Jednak prawie tyle samo (80 krajów) wymaga od nas wcześniej wizy. Kraje często odwiedzane przez Polaków wymagające wizy to: Rosja, Białoruś, Australia, Chiny, Indie, Egipt, Kuba czy Wietnam. Czas oczekiwania na przyznanie wizy różni się w zależności od kraju, dlatego warto zająć się formalności odpowiednio wcześniej. Wjeżdżając do Białorusi potrzebujemy pokazać wizę przed każdym wjazdem, także jadać w tranzycie do Rosji. Tylko w przypadku przebywania na lotnisku w Mińsku tranzyt jest możliwy bez pokazania dokumentów, jeśli pobyt nie będzie przekraczał 24h.  Więcej szczegółów znajdziemy tutaj: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-bialorusi/. Wjeżdżając do Rosji lub Obwodu Kaliningradzkiego wymagana jest także wiza, chyba że przebywamy w strefie tranzytowej do 12 h. Wymagane jest także posiadanie ważnego ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą na kwotę min. 30 000 euro. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/.

Czym zajmuje się pośrednictwo wizowe?

Szykując się do wyjazdu warto poszukać informacje na stronie MSZ. Jednak nie pomogą oni w formalnościach. Tutaj warto zwrócić się do Serwisu Konsularnego, który posiada akredytacje do wszystkich konsulatów w Polsce. Zajmują się oni legalizacją dokumentów, tłumaczeniem, zaświadczeniem o niekaralności, pozwoleniem na pracę, pośrednictwem wizowym, pozwoleniem na pracą, czy legalizacją pobytu obcokrajowców. Wszystkie te formalności wymagają czasu i warto zwrócić się z pomocą do specjalistów. Więcej o pośrednictwie wizowym w podanym linku: https://www.serwiskonsularny.pl/.

Czy warto skorzystać z usług serwisu konsularnego?

Decydując się na usługi serwisu konsularnego mamy pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione za nas. Wystarczy tylko podpisać dokumenty i odesłać je do pośrednictwa. Oni zajmą się resztą i wiza zostanie odesłana do domu lub można ją odebrać samodzielnie. Na pewno to wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić wiele czasu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje