wtorek, 7 września 2021 07:53

Poważny wypadek w Kamionce Małej. Ciągnik przygniótł kierowcę

Autor Aleksandra Tokarz
Poważny wypadek w Kamionce Małej. Ciągnik przygniótł kierowcę

Do poważnego zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia w miejscowości Kamionka Mała w gminie Laskowa. Ciągnik przygniótł 71-letniego mężczyznę. Konieczna okazała się interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan poszkodowanego jest ciężki.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 6 września, około godziny 16. - Do zdarzenia doszło poza drogą publiczną w nieustalonych okolicznościach. 71-letni mężczyzna jadąc łąką o dużym spadku terenu prawdopodobnie utracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym typu SAM, w wyniku czego doprowadził do jego wywrócenia – relacjonuje asp. Jolanta Batko z KPP w Limanowej.

Mężczyzna w ciężkim stanie przetransportowany został śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo - śledczą wraz z technikiem kryminalistyki oraz biegłym do spraw wypadków. Sprawę prowadzi KPP w Limanowej.

Dwie godziny później doszło do kolejnego, poważnego wypadku. W miejscowości Niedźwiedź 14-latek, który poruszał się rowerem, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjeżdżając na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu. Tym samym doprowadził do kolizji drogowej z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Audi. - Z małoletnim w obecności rodzica przeprowadzono rozmowę profilaktyczno-ostrzegawczą - tłumaczy asp. Batko.

fot. ilustracyjne/pixabay

Limanowa - najnowsze informacje